chcete navštívit bomma ateliér?

  bommaatelier

  bomma atelier

  Group 2 Created with Sketch.
  step beyond

  O BOMMA Atelieru

  Kubistický Dům Diamant v historickém centru Prahy ukrývá BOMMA Atelier – nově vzniklé místo pro setkávání odborníků i nadšenců s vášní pro design, ve kterém jsou zcela poprvé k vidění pohromadě všechny kolekce svítidel značky BOMMA. Tento jedinečný městský apartmán kombinuje původní, na míru zhotovený funkcionalistický nábytek s produkty předních světových značek současného interiérového designu, a vybízí tak k diskuzi o možnostech tohoto oboru.

  BOMMA Atelier & Designblok

  BOMMA Atelier je i letos součástí Designbloku, který proběhne od 5. 10. do 9. 10. 2022. K vidění jsou všechny kolekce křišťálových svítidel české sklářské značky BOMMA. Tento jedinečný apartmán kombinuje původní funkcionalistický nábytek s produkty předních světových značek interiérového designu. V Atelieru je letos poprvé v rámci Designbloku možné navštívit Rückl POP-UP Shop.

  Otevírací doba: st–pa 12:00 – 18:00. so – ne 10:00 – 18:00. Pro vstup není potřeba rezervace

  Čt 6.10. 18:00
  Kreativní ředitel značky Bomma Václav Mlynář prozradí, jak vznikají unikátní designová svítidla, kde se rodí nápad a jak probíhá celý proces vývoje až po finální produkt. Nutná rezervace na GoOut.cz, která bude spuštěna od 20. 9. v 18:00.

  Kontakt: Spálená 4, Praha 1
  +420 775 964 611

  Autoři

  Sophie Wannenes
  Umělecká ředitelka & zakladatelka PalermoUno

  Díky zvláštnímu instinktu a smyslu pro scénografii a dekor, se Sophie zcela oddala interiérovému designu. Estetickou odbornost získala ve své rodině, která se již po pět generací věnuje obchodu se starožitnostmi, vrozený instinkt pak v průběhu let doplnily zkušenosti ze světa reklamní produkce. Od roku 2006 směřuje Sophie Wannenes svou enegii a nadšení do PalermoUno – unikátního světa vintage a designu.

  „Koncept vychází ze současných evropských trendů, do kterých jsou vmíchány barvy tak, aby vytvořily až scénografickou, avšak zcela harmonickou atmosféru. Výsledkem je reálné místo pro život, práci i vzdělávání, prostředí pro designéry i značky, které spojuje láska k designu.“

  – Sophie Wannenes, interiérová designérka BOMMA Atelieru

  Autoři

  Václav Mlynář
  Designér a Kreativní ředitel značky BOMMA

  Václav Mlynář je součástí silné mladé vlny českého designu, ve své práci kombinuje inovativní technické řešení, zkoumání materiálů a progresivní design. Václav pochází z umělecké rodiny, a tak není divu, že touhu po kreativním vyjádření objevil i v sobě. Po letech studia a práce v Čechách, Dánsku a Londýně, spoluzaložil produktové studio deFORM, na které navázal vznikem kreativního studia MONUMENT Office. Kromě produktového designu v jeho portfoliu najdete tvorbu obchodu, výstav či jiných projektu pracujících s prostorem. Od roku 2017 působí Václav jako Kreativní ředitel značky BOMMA, pod jeho supervizí vznikají všechny kolekce svítidel a několik z nich Václav přímo navrhl. Jakožto hlavní kreativní osoba značky, je přirozeně také součástí projektu BOMMA Atelier.

  „Byt v domě Diamant mě okamžitě okouzlil svou jedinečnou atmosférou a historií. Původní vestavěný nábytek a netradiční dispozice bytu se skvěle doplňuje s novým designovým vybavením a světly BOMMA.“

  – Václav Mlynář, kreativní ředitel značky BOMMA

  Historie

  Emil Králíček a Dům Diamant

  Emil Králíček patřil k plodným kubistickým architektům. Narodil se v roce 1877 v Havlíčkově Brodě. Po absolvování gymnázia a stavební průmyslové školy pracoval pro architekta Antonína Balšánka. V roce 1900 odešel do německého Darmstadtu, kde navázal spolupráci s Josephem Mariou Olbrichem, který tam založil avantgardní uměleckou kolonii. Zde se přiblížil k moderním stylům, především secesi, kterou později uplatnil jako projektant u stavební firmy Matěje Blechy, kde se podílel na projektování domovních průčelí a vestibulů.

  Později se Králíček osamostatnil a od secese se dostal k nastupujícímu kubismu. Jako součást Adamovy lékárny navrhl na Jungmannově náměstí unikátní kubistickou lucernu, která dodnes zůstává jedním z nejzajímavějších děl tohoto směru. Mezi lety 1912 a 1913 pak navrhl pravděpodobně nejvýznamnější dílo své kariéry: činžovní dům Diamant, který stojí na rohu Spálené a Lazarské ulice. Původní návrh domu, který stavěla firma Matěje Blechy, vypracoval vídeňský architekt historismů a secese Friedrich Ohmann. V roce 1912, kdy už se se stavbou začalo, přepracoval plány Emil Králíček a klasicizující secesi proměnil v inovativní kubismus.

  Historie

  Emil Králíček a Dům Diamant

  Vytvořil plasticky dynamický objekt s mnoha kubistickými detaily na fasádě i v interiéru stavby. Dům se může pyšnit bohatě prolamovanými objemy i sochařskou výzdobou od sochaře Antonína Waiganta, kubistickým portálem nebo stejně tvarovaným zábradlím hlavního schodiště nebo unikátními závěsnými světelnými tělesy. Zajímavostí je také umístění barokní sochy Jana Nepomuckého, kterou v roce 1717 vytvořil zřejmě Michal Jan Josef Brokoff. Nachází se přesně mezi domem Diamant a barokním kostelem Nejsvětější trojice, jehož autorem je Kilián Ignác Dientzenhofer. Králíček pro ní navrhl kubistickou edikulu, která jí jedinečným způsobem rámuje.

  Historie

  Adolf Hoffmeister a jeho byt

  Stavebníkem domu Diamant nebyl nikdo jiný než guru československé avantgardy Adolf Hoffmeister. Tento všestranný český umělec se zabýval literaturou, výtvarným uměním, byl karikaturistou, dramatikem, scénografem, spisovatelem, malířem, diplomatem, právníkem, vysokoškolským profesorem a cestovatelem. Hoffmeister byl zakládajícím členem skupiny Devětsil a během i po skončení jejích aktivit byl jedním z nejhlasitějších zastánců a promotérů československé moderní kultury, a to i na mezinárodním kolbišti. Během svého života se setkal s mnoha význačnými osobnostmi světové kultury a Československo zastupoval například na valném shromáždění UNESCO.

  Když v roce 1927 navštívil Prahu ruský básník Vladimir Majakovskij, bydlel právě u Hoffmeistera v domě Diamant. Bylo to ale až ve třicátých letech, kdy si nechal Adolf Hoffmeister po svou rodinu navrhnout a vybudovat rozsáhlý byt v prvním patře. Tento interiérový skvost se dodnes zachoval ve své původní podobě, kterou z velké části definuje sofistikovaný vestavěný nábytek a dřevěná paneláž. Autorem funkcionalistické adaptace je pravděpodobně architekt Jaroslav Frágner, jeden z nejvýznamnějších představitelů českého modernismu první poloviny minulého století.

  Historie

  Adolf Hoffmeister a jeho byt

  Hoffmeisterovi vytvořil dokonalý prostor pro jeho intelektuální a sociální život. Celý byt je obložen dřevem, které tvoří kompaktní architekturu vestavěného nábytku a rafinovaně koncipovaných a hierarchizovaných prostor. Na mnoha místech se nacházejí zabudované úložné prostory, především pro knihy, kterých měl Hoffmeister mnoho. Nechybí ale ani vestavěná pohovka a malé zabudované stolky v hlavním obývacím pokoji nebo unikátní barový pult, který se dá otevírat stahovacími dvířky na obě strany a vytvořit tak ideální prostor pro společenské setkání. Některé další kousky nábytku a doplňky v bytě měl navrhnout surrealistický malíř a designér Alois Wachsman.

  Historie

  BOMMA a její atelier

  Výrobce skleněných svítidel, značka Bomma, si byt pronajala přímo od potomků Hoffmeisterovy rodiny a rozhodla se v tomto historickém prostředí vybudovat unikátní prostor, ve kterém se její firemní kultura a prezentace špičkových výrobků bude setkávat s odbornou veřejností a zákazníky, popularizovat design a vytvářet další příběhy tohoto výjimečného místa s bohatou historií českého moderního umění     

  Naši partneři

  Děkujeme

  Objevte všechny kolekce Bomma